aktualności

Novinky u Chord Electonics 2016-09-23 10:00:39

Novinky u Chord Electonics

V říjnu bude na trh uveden TToby, koncový zesilovač rozměrově přizpůsoben k Hugo TT (DAC, pre-amp). Nový koncový zesilovač disponuje 2 x 130 W při 4 ohmech s kapacitou filtrujících kondenzátorů na úrovni 65000µF. TToby má jak RCA vstupy, jakož i symetrický XLR odpovídající možnostem převodníku.

Maloobchodní cena včetně DPH činí 98.000,-Kč.


Novinky u AUDIO PHYSIC 2016-09-05 13:12:47

Novinky u AUDIO PHYSIC

Německá firma Audio Physic vstupuje do čtvrtého desetiletí své působnosti s limitovanou verzí luxusních Cardeas 30LJE. Další novinkou manufaktury z Brilon jsou reprobedny Codex, jež jsou pokračovatelem známého modelu Avanti. Codex jsou 4-pásmové reprobedny s otevřenou konstrukcí, o výšce 120cm a váze 44kg se 7-stupňovým vychýlením, využívající 3 reproduktory na předním panelu a woofer o průměru 270mm, umístěný na spodní straně skříně. Na přední stěně je umístěn tweeter HHCT (Hyper Holographyc Cone Tweeter) III.generace o průměru 39mm, který je umístěn mezi středovým reproduktorem o průměru 150mm s hliníkovou membránou, pokrytou vrstvou keramiky a hliníkovým nízko-středně tónovým reproduktorem o průměru 180mm taktéž potaženým vrstvou keramiky a umístěným v horní části konstrukce.


Novinka u Audiovector: série QR 2016-09-01 16:45:05

Novinka u Audiovector: série QR

Dánská firma Audiovector právě zavádí do prodeje dlouho avizovanou serii QR, která je následovníkem do současnosti známé serie X3. Nová série nabízí spoustu změn, nejcharakteristější je použití reproduktoru AMT (Air Motion Transformer), namísto tradičního kopulovitého tweetreru. Jednotky odpovídající za nízké a střední frekvence mají hliníkové membrány, za použití vícevrstvé technologie. Skříně reprosoustav série QR jsou vyrobeny z tvrdého HDF materiálu, tzn. podstatně více odolného vůči rezonanci než u většiny reprosoustav v podobné cenové kategorii, kde je většinou použit tradiční MDF materiál. Prvními modely nové série, které se objeví na trhu, budou monitory QR1 a podlahové reprosoustavy QR3 střední velikosti. Dostupné budou tři barevné verze – bílý nebo černý lak a nebo novinka v nabídce Audiovector – přírodní dřevěná struktura barvy tmavý ořech.


EISA Award pro Chord Mojo!!! 2016-08-18 09:46:47

EISA Award pro Chord Mojo!!!

Vážení přátelé,
překvapení se nekonalo. Mojo získalo další ocenění. Tentokrát experti asociace EISA ocenili firmu Chord Electronics za nejlepšího zařízení typu USB-DAC pro rok 2016-2017. Díky technologiím odvozeným z firemních D/A převodníků highendové kategorie je kapesní Mojo, napájený akumulátorem, nesmírně schopný USB sluchátkový zesilovač, uložený v robustním frézovaném hliníkovém pouzdře, zdobeném barevnými kontrolkami. Veškeré procesy digitálního zpracování a DAC funkce vykonávají zakázkové součástky, nikoli běžně dostupné díly. Mojo je kompatibilní se zvukem ve formátu LPCM s rozlišením až 768 kHz a kodekem DSD ve verzi až DSD256. S rozšiřujícími moduly výrobce plánuje rozšířit úložiště o karty SD, funkci Wi-Fi a Bluetooth: dokonalejší kombinace všestrannosti, zvukové kvality a užitné hodnoty za tyto peníze zatím nanaleznete.


Recenze reprobeden Audiovector SR-3 Signature 2016-08-18 09:39:49

Recenze reprobeden Audiovector SR-3 Signature

Magazín HiFi Voice v poslední době věnuje poměrně dost prostoru našim "horkým želízkům" na trhu s hi-endovou technikou. Dokladem toho je recenze reprobeden SR-3 Signature dánské firmy Audiovector, jenž svým progrogresivním přístupem ovlivňuje svět HiFi již od roku 1979 a my jsme moc pyšní na to, že můžeme být u toho... Celou recenzi Daniela Březiny naleznete zde: http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/2196-audiovector-sr-3-signature.htmlFacebook