REL

Nová série REL T/I

Sub-basové jednotky REL T/I 9, 7 a 5

Arrow™ Transmitter – největší inovace v řadě dostupných sub-basových modulů REL.

Takzvaná Zero Compression Wireless Transmission technologie dává bezdrátová křídla i prodejně nejúspěšnější sérii REL. Jednotka, která je volitelná a tedy samostatně prodejná, přijde vhod všude tam, kde musíme basový modul provozovat ve větší vzdálenosti od zdrojového komponentu, například AV přijímače. Garantovaný dosah přenosu je 13,7 metru, přičemž na této vzdálenosti nedochází k žádnému ovlivnění signálu a lze tak očekávat absolutní shodu s klasickým kabelovým vysokoúrovňovým propojením BassLine™ Blue.

Přestože se pohledem na jednotlivé modely může zdát, že se téměř nic nezměnilo, není tomu tak. Každý modul prošel úpravou rozměrů, nárůstem hmotnosti a stranou nezůstaly ani použité měniče. Co se nezměnilo je osvědčená orientace jednotlivých zářičů a jejich průměry. Nárůst hmotnosti, přesněji tuhosti skříně, která za tímto faktem stojí, souvisí s posunutím hranice výkonu, respektive dynamiky, kterou můžeme zvyšovat, pouze pokud odstraníme jakýkoli potencionální zdroj vlastních záznějů kabinetu. Perfektnímu výsledku napomáhají také nové materiály reproduktorů, kde byl sledován cíl snížení vlastní hmotnosti membrány při současném zvýšení její tuhosti a v neposlední řadě byla pomocí pevně instalovaných nožek nově definována vzdálenost kabinetu jednotky od podlahy. Vše pro dosažení strojově přesného pístového pohybu, vyšší dynamiky a celkově prokreslenějšího basu, který od největšího světového specialisty na basy očekáváme.

Předpokládané maloobchodní ceny jednotek:

REL T/I9…36.990,-Kč

REL T/I7…30.990,-Kč

REL T/I5…20.990,-Kč

Arrow™ bezdrátová jednotka…7.990,-Kč

212/SE

Nejvýkonější sub-basová jednotka REL, exklusivně navržená pro největší poslechové místnosti a state-of-the-art reproduktorové soustavy.1000 Wattů souvislého výkonu bereme jako jeden z prostředků dosažení unikátní zvukové performance. Rychlost, síla, kombinace dvou aktivních a dvou pasivních měničů rezultuje v ultimátní zvukový obraz, který spolu s dalšími technologickými finesami katapultuje 212/SE mezi absolutní světovou špičku bez ohledu na cenu. Akustický tlak bezmála 110dB nabízí neomezenou úroveň hlasitosti, ale vhodnější je uvést spíše neomezenou dynamiku, doslova bezprecedentní rozlišení. Je-li to nezbytné, lze krátkodobě využít téměř dvojnásobné výkonové rezervy koncového stupně a dotknout se stěží představitelných 1700 Wattů. LongBow™ propojením, tedy bezeztrátovým bezdrátovým přenosem signálu od zdroje k jednotce pak získáváme volnost v ustavení reproduktoru, samozřejmostí je dvojí způsob propojení, speciálně určené exkluzivnímu domácímu kinu, nebo stereofonnímu systému.

Základní technické vlastnosti modelu 212/SE:
typ: uzavřená ozvučnice s měničem vyzařujícím dopředu
basová jednotka: 2x 300 mm aktivní, 2x 300 mm pasivní, hliníkové šasi
účinnost: -6 dB na 21 Hz
vstupní konektory: vysokoúrovňový Neutrik Speakon, nízkoúrovňový L+R RCA, LFE RCA, SMA
rozsah regulace zisku: 80 dB
výkon: 1000 Wattů
řízení fáze: 0 nebo 180 stupňů
typ zesilovače: Next Gen II třídy D
ochranné obvody: proti zkratu na výstupu a DC složce napájení
rozměry: 436 x 815,5 x 507 mm
hmotnost: 55,3 kg
provedení: černý piano lak
dodávané příslušenství: 10 metrů kabelu s Neutrik Speakon
Facebook