aktualności

Novinka u Chord Electronics: BLU MKII 2017-08-22 12:57:25

Novinka u Chord Electronics: BLU MKII

Blu MkII je kompaktní CD transport s upscalingem na bázi logického FPGA obvodu, který nabízí světově nejpokročilejší filtrační technologie. V kombinaci s DAVE zajišťuje prvotřídní kvalitu přehrávání zvuku z CD disků i skvělé technické parametry.

Jinými slovy, kompaktní transport CD Blu MkII s upscalingem určuje nové standardy pro kvalitu zvuku přehrávaného z CD disků za pomocí nejmodernějších logických FPGA obvodů, které umožňují implementovat pokročilé, patentované algoritmy pro filtraci a upscaling. Tento transport je osazen novým, vysoce výkonným FPGA obvodem, jehož možnosti jsou mimořádné.

Pokročilé filtrační a upscalovací algoritmy WTA (Watts Transient Alignment), implementované do Blu MkII, jsou schopny vygenerovat výstupní data o vzorkovací frekvenci 705,6 kHz (šestnáctkrát víc než je nativní rozlišení CD disku - 44,1 kHz). Ve spojení s uznávaným předzesilovačem/DAC převodníkem DAVE a možností poskytovat výstup o vzorkovací frekvenci 705,6 kHz se Blu MkII stává předobrazem pro kvalitu přehrávání z CD disků a i zde nově definuje kvalitu zvuku z tohoto média.

Srdcem Blu MkII je nesmírně výkonný logický FPGA obvod od společnosti Xilinx. Rob Watts (konzultant pro digitální konstrukce společnosti Chord) využil tento obvod k vytvoření vlastní WTA technologie nazvané M-Scaler, do níž implementoval ty nejpokročilejší filtry na světě. Logický FPGA obvod od Xilinx umožnil také průlom v oblasti délky kroku (jedná se o technický ukazatel určující složitost interpolačního filtru). Blu MkII dosahuje neskutečných 1 015 808.

Jednou z možností připojení, které Blu MkII nabízí, je digitální USB vstup, a to znamená, že přístroj lze používat i jako samostatný, vysoce výkonný převzorkovávač pro jiné zdroje digitálního signálu.

K dalším přednostem patří legendární, společností Chord Electronics patentovaný vysokofrekvenční spínaný napájecí zdroj a dedikovaný mechanizmus posunu laseru pro zajištění nekompromisního výkonu.ZPĚT


Facebook